Životní styl a symptomy stárnutí:
u nás a ve světě

Již nějaký čas je statistiky dokázáno, že životní očekávání asijských žen jsou jiné a že zejména ženy východní Asie neberou období a proces stárnutí tak dramaticky jako ženy evropské. Na jednu stranu je to způsobeno pozitivním přístupem k tomuto období života, na druhou stranu jsou to určitě i stravovací návyky: hlavním zdrojem bílkovin ve východoasijské stravě jsou totiž produkty ze sóji, zatímco v Evropě převažují bílkoviny živočišného původu, tedy maso.

Samozřejmě, že to nejsou jen stravovací návyky, které nás odlišují. Obyvatelé východní Asie vedou harmoničtější a vyváženější život, skutečně se starají o spojení duše a těla. Po tisíce let byla např. čínská kultura založena na principech Yin a Yang. Tato filozofická teorie je základem myšlení a života Číňanů. Obsahuje tedy i stravu, čistotu duše, lékařskou diagnostiku a mnoho dalšího.

Stárnutí

Antropologické studie dokázaly, že způsob, jakým přijímáme fyzické změny spojené se stárnutím, jsou závislé i na naší kultuře. Narozdíl od většiny evropských žen, mnoho muslimských a afrických žen nemá obavu z období svého života, kdy jejich organismus začne stárnout. Tato změna je uvolňuje od tlaku a různých tabu, které by je jinak trápily. Například indické ženy muslimské víry mohou, poté co přestaly menstruovat, opouštět svůj dům klidně i bez závoje, což u muslimů jinak povoleno není.

Takže pokud žena neočekává od svého okolí degradaci spojenou se svým stárnutím, pak její nálada bude méně labilní a ve většině případů i pozitivní. Zatím ještě evropské ženy, žijící ve společnosti založené na kráse a výkonu, věří, že přechodem už mají nejlepší léta svého života za sebou. Není tomu tak, dodržujte zdravý životní styl a zkuste žít, byť jen chvíli, podle motta: "Člověk je starý tak, jak se cítí"!

Pro zvýšení vitality, návrat k dobré náladě a v konečném důsledku výrazné zlepšení kvality života přirozeným způsobem přidejte ke zdravé stravě také menoflavon - přírodní, nehormonální, estrogenům podobný doplněk stravy s obsahem extraktu z červeného jetele.

Přečtěte si více

menoflavon - řešení menopauzy