Příběhy žen

Komu pomohly přípravky menoflavon?

Příběh: paní Marie

Na jaře mi bylo padesát. Při oslavě mi všichni říkali, jak dobře vypadám, že prý na čtyřicet, někteří mi dokonce lichotili s věkem 35 let. Ano dělalo mi to dobře, samozřejmě. Ten pocit královny mi vydržel chvíli po oslavě a výborně jsem se měla i na dovolené u moře. Jenže na konci prázdnin jsem se začala cítit jako vymačkaný citrón. Nemohla jsem spát, a když už to šlo, tak jsem se strašně potila. Přes den mi hučela hlava a třepaly se mi ruce. Fakticky jako bych neměla šťávu. K tomu ještě nepravidelná menstruace. Jednu chvíli jsem měla dokonce pocit, jako by na mě lezla chřipka, no hrůza.

Samozřejmě jako první jsem se poradila s kamarádkami. Každá mi poradila něco jiného, jedna vápník, druhá selen, třetí ženšen, čtvrtá multivitamin - nic nepomohlo. Manžel mi řekl, ať jdu k doktorovi. Náš obvodní na mě neměl moc času a předepsal mi něco na spaní - na chvíli to pomohlo. Pořád jsem se potila a hučelo mi v hlavě. Tak jsem jela do města ke gynekologovi. Už od dveří se na mne smál, jakoby věděl co mi je. A pak mi to řekl: „Paní Marie, asi jste v přechodu.“ A je to tady.

Vždycky jsem se usmívala nad příběhy žen, které měly klimakterické obtíže a nechápala reklamu na všechny ty doplňky stravy v ženských časopisech. A teď já. Kdyby se to stalo před 2 roky, tak bych na tyhle problémy ani neměla čas. Chodila jsem do práce, pořád jsem se starala o domácnost (2 děti dají zabrat, i když je jim přes dvacet), o víkendech jsme jezdili na chatu. Dcera se vloni vdala, žije se svým manželem ve svém bytě v Praze. Syn studuje v zahraničí a domů jezdí jednou za rok na Vánoce. Takže teď mám na své zdravotní problémy ještě i dost času.

Gynekolog mi tehdy doporučil hormonální terapii, jakousi náplast, prý je bezpečná. Řekla jsem mu, že si to ještě rozmyslím a požádala dceru, ať mi o tom něco najde na internetu. Za týden se ozvala s dosti zmatenou odpovědí. Říkala, že na internetu jsou hormony chváleny, ale i hodně kritizovány. Že prý nedávno bylo v Americe a v Anglii několik studií, které nedopadly moc úspěšně. Šla jsem se proto zeptat na něco přírodního do lékárny. Slečna mi nabídla možná 8 různých přípravků, až jsem z toho měla zmatek, podobně vypadaly a podobně se i jmenovaly (samé meno... in, ...flavon atd). Co teď? Nakonec jsem si jeden koupila, lékárnice mi řekla, že se dobře prodává...

Po 14 dnech užívání 2 tablet denně se s mým zdravím ale nic moc lepšího nestalo. Jakmile jsem využívala krabičku, šla jsem si koupit jinou značku, která byla sice dražší, ale v lékárně mi řekli, že více funguje. Je z červeného jetele, který obsahuje přírodní látky blízké lidským estrogenům, které mému tělu chybějí. I proto se nazývají fytoestrogeny. Přípravek se jmenuje menoflavon. Jsem s ním velmi spokojená. Nejprve jsem užívala dvě zelené tobolky menoflavonu denně, po měsíci jsem dávkování snížila na jednu denně. Dávám si ji vždy ráno po snídani a celý den jsem v pohodě. Mám o hodně více energie, lépe spím (a bez prášků) a dokonce mám i pocit, že mám lepší pleť a pevnější vlasy. menoflavon budu určitě užívat dlouhodobě, dokonce uvažuju, že klasický menoflavon vyměním za menoflavon Osteo, který kromě extraktu z červeného jetele obsahuje i vápník, hořčík a vitamin D3 - tedy ideální kombinaci pro klimakterické obtíže a pevnost mých kostí.

Milé dámy, kolegyně, máte-li stejné potíže, můžete využít mých zkušeností a daleko dříve než já nalézt úlevu od svých potíží, kterým se nedá vyhnout. Stárneme totiž všichni, ať už chceme nebo ne.

menoflavon - řešení menopauzy