Osteoporóza - menopauzou to nekončí

Jedním z průvodních znaků období ženy po menopauze bývá osteoporóza - tzv. řídnutí kostí. Ať už způsobená dědičností, hormonálními změnami či jinak, je o to nepříjemnější, že zpočátku nebolí. O to horší bývají její projevy v pozdějším věku. Určitě jste někdy viděli shrbené stařenky, jak pomalu jdou po ulici. Jejich shrbení není převážně způsobeno těžkým nákupem, příčinou je zpravidla pokročilé stádium osteoporózy. Zlomenina klíčku kosti stehenní ve stáří, je pak většinou kladena za vinu této, hlavně v pozdním věku nepříjemné chorobě. A víte, co rozhoduje o tom, jaký průběh bude osteoporóza ve stáří mít? Kromě dědičnosti, závislosti na prodělaných chorobách či životosprávě je klíčové právě období po menopauze. A sice, jak vysoký bude hormonální úbytek, protože estrogeny chrání kromě jiného i naše kosti.

Červený jetel

Co tedy dělat? Jednou z možností je začít včas užívat formou doplňků stravy některé přírodní látky (např. izoflavony), které mohou zmírnit projevy snižování přirozené hormonální produkce a k tomu i vhodnou kombinaci minerálů a stavebních látek, které pomohou ochránit vaše kosti při boji s osteoporózou. Hlavní složkou, která by neměla chybět je samozřejmě vápník. Nicméně vápník samotný nestačí. Bylo prokázáno, že pro optimální vstřebávání vápníku je potřeba jeho vhodná kombinace s hořčíkem a vitaminem D3. Pokud vápník chápeme jako cihly, pak hořčík spolu vitaminem D3 působí jako malta. Nejnovější lékařské průzkumy objevily, že právě izoflavony ještě více pomáhají vstřebávání vápníku.

Takže izoflavony, vápník, hořčík, vitamin D3, trocha pohybu popř. vhodného cvičení a máme tu výborný program prevence.

Těm z Vás, kterým se tenhle program zdá být vhodný, tady máme dobrou zprávu, nedávno se v českých lékárnách objevil doplněk stravy, který obsahuje vyváženou kombinaci izoflavonů z červeného jetele, vápník, a vitamin D3. Jedná se o menoflavon BALANCE a patří do komplexní řady přípravků založených na prověřeném extraktu z čistého alpského červeného jetele, který obsahuje 4 účinné izoflavony. Velkou výhodou je, že nemusíte kupovat zvlášť izoflavonový přípravek a zvlášť tablety s minerály, vše je v jedné tabletě, která se navíc dá i půlit.

Klinické výsledky naznačují, že užívání izoflavonů z červeného jetele nejen pomáhá zmírňovat klimakterické obtíže (návaly horka, pocení, bušení srdce, únava, poruchy spánku, suché sliznice), ale může rovněž upravovat zvýšené hladiny cholesterolu, příznivě ovlivnit suchost kůže a případné zvýšené vypadávání vlasů. Navíc bylo nedávno publikováno, že užívání vitaminu D je doporučováno jako prevence rakoviny prsu.

menoflavon - řešení menopauzy