Co je to menoflavon?

menoflavon Classic

menoflavon je přírodní, nehormonální, estrogenům podobný doplněk stravy s obsahem extraktu z červeného jetele, je určen pro ženy trpící zdravotními problémy spojenými převážně s přechodem, dále pak s hustotou kostí a rizikem vzniku osteoporózy (menoflavon Osteo).

Proč užívat právě menoflavon?

Jak dlouho lze užívat menoflavon?

menoflavon je vhodný a bezpečný i k dlouhodobému užívání (i po dobu několika let). Stabilní účinky se dostavují hlavně při pravidelném užívání. Typicky se užívá 1 tobolka menoflavonu (40 mg) denně. V případě větších potíží je možné denní dávku zvýšit na 2 tobolky denně (nebo 1 tobolku menoflavon Forte - 80 mg). Později je možné dávku opět snížit na 1 tobolku menoflavonu (40 mg) každý den.

V čem se menoflavon liší od jiných doplňků stravy ze soji?

Izoflavony extraktu z červeného jetele v přípravku menoflavon fungují estrogenním účinkem, ovlivňují tedy pozitivně nejen symptomatické potíže spojené s klimakterickým syndromem, ale navíc mohou přispívat k prevenci osteoporózy, mohou upravovat zvýšené hladiny cholesterolu a taktéž příznivě ovlivňovat vysychání kůže a sliznic. Mohou také omezit zvýšené vypadávání vlasů a lomivost nehtů.

Přípravky ze sóji fungují taktéž estrogenním účinkem, jejich izoflavony jsou však vázány na proteiny a experimentálně tak vykazují menší účinnost než izoflavony z červeného jetele (viz článek o porovnání účinnosti).

Přečtěte si více

menoflavon - řešení menopauzy