Léčba menopauzy: Co na přechod?

Jak léčit manopauzu? Co pomáhá na přechod?

Léčba hormony

Léčba hormony

Klimakterické potíže jsou příčinou častých návštěv u lékaře. Ten si však ne vždy ví rady. Problematika přechodu je velmi složitá, zabíhá do mnoha medicínských oborů. Mimo to je léčba přechodových obtíží zdlouhavá a náročná. A ne vždy je nějaký efekt léčby vidět. Důsledkem je pak to, že žena s přechodovými obtížemi dostane tzv. hormonální suplementaci - tabletky, injekce či náplasti, obsahující potřebné dávky syntetických hormonů.

Hormonální léčba přechodu má ale svá úskalí:

Stručně shrnuto: hormonální léčba v přechodu může být, ale jen s rozvahou, dobře volená a jen u nerizikových skupin žen.

Přirozenější cesta: léčba doplňky stravy

Léčba doplňky stravy

Naštěstí lze značnou část všech těch nepříjemných či dokonce rizikových obtíží zmírnit i přirozenější cestou. Po minulá staletí nikdo neznal moderní léčebné preparáty. Přesto naše babičky a prababičky přežívaly období přechodu. Život prostě nekončí v padesátce (nebo i dříve). Moudrost předchozích generací a babské rady nám umožňují vyzkoušet i alternativu ke klasické medicíně. Nebo také můžeme postupy klasické medicíny o tyto poznatky doplnit. V okolním světě se v posledních desetiletích stále více uplatňuje podávání tzv. doplňků stravy.

O co jde? Princip doplňků stravy je velmi jednoduchý: doplnit tělu to, co mu chybí cestou různých koncentrovaných kapek, kapslí či pilulí. Doplňovány bývají nejrůznější minerály, vitaminy a stopové prvky, které tělo v daném období potřebuje. Nezřídka jsou podávány různé rostlinné výtažky či jiné preparáty, jejichž příprava vychází z moudrosti našich předků - ať to byly staré lékopisy či moudré knihy Asiatů, Evropanů nebo Indiánů. Zpět se však vracejí i klasické postupy, používané lékárníky na začátku století.

Vhodným doplňkem stravy pro období přechodu (menopauzy, klimakteria) je přípravek menoflavon. menoflavon je přírodní doplněk stravy vyrobený z extraktu z červeného jetele pomáhající řešit problémy spojené se stárnutím žen po 45 roce života.

Přečtěte si více

menoflavon - řešení menopauzy