Stárnutí

Stárnutí je přirozený proces, který patří k našemu životu stejně jako dětství. Postupující věk je rozhodující částí života všech lidí, kteří díky rozvaze a svým životním zkušenostem zvládají nové úkoly. K tomu patří i přirozené zvládnutí procesu stárnutí.

Příčiny stárnutí

Stárnutí

Existuje několik teorií, které vysvětlují, proč stárneme. Důležitou úlohu v celém procesu hrají volné radikály – organické složky, které mají jeden nespárovaný elektron. Jsou to vlastně vedlejší produkty energetických procesů (trávení), které probíhají uvnitř buněk. Protože jim chybí jeden elektron, snaží se chytit elektron z kompletní molekuly. Lidské tělo není, nebo jen velmi těžce, schopno pohlcovat tyto destruktivní substance. Volné radikály neexistují jen ve zlomku sekundy, poničení buněk, které způsobují, může být nezvratné. Když začne oxidační proces, je to jako by tělo začalo rezivět. Když však tělu budeme dodávat dostatek antioxidantů (např. vitamínů, flavonoidů nebo enzymů), můžeme tento proces zpomalit.

Nové studie a jejich výsledky ukázaly, jak jednoduché může být opětné zvýšení vitality, návrat k dobré náladě a v konečném důsledku výrazné zlepšení kvality života. To vše přirozeným způsobem díky zdravé stravě a jejím doplňkům.

První příznaky

Někdy mezi 40. a 50. rokem života zjistí většina žen první příznaky fyzických změn, zatím ještě bez významnějších potíží. Ve většině případů je fyzická pohoda pouze přechodně narušována změnami v metabolismu.

Když naše tělo stárne, potkají nás určité problémy. Které to jsou? Změny projevů krásy - šedivění vlasů, povadlost a ztráta přirozené barvy kůže, vyšší výskyt onemocnění jako je chřipka (spojené se snížením imunity), častější bolesti hlavy, zvýšená nervozita a nespavost a často také stav, který by se dal nazvat sníženou výkonností. Pravděpodobnou příčinou je postupné snižování hormonální produkce estrogenů. To jsou látky, které dávají ženám jejich hlavní vlastnost - ženskost, podobně jako mužům dává mužnost testosteron.

Když žena včas zachytí první příznaky tohoto procesu a jeho možných důsledků, má šanci tomu čelit.

Jak na stárnutí?

Červený jetel

Tak, jako roste kvalita života, chtějí si jej lidé užívat naplno a cítit se přitom dobře. Zestárnout a zůstat přitom mladý – kdo by to nechtěl? Proto není divu, že se dnes o anti-aging zajímá každý.

Jak tedy tento proces zpomalit? Nedávno byla znovuobjevena bylinka červený jetel, která je plná antioxidantů, izoflavonů a dalších látek, které mohou pomoci zpomalit proces stárnutí. V Evropě je extrakt z červeného jetele obsažen nejznáměji v doplňku stravy, který se nazývá menoflavon a s úspěchem jej užívá tisíce žen od 45. roku života. menoflavon byl původně vyvinut na problémy spojené s přechodem. Vídeňská lékařka Dr. Anca Gocan však před několika lety objevila hormonální disbalance už u žen kolem čtyřicítky a když jim začala doporučovat menoflavon, výše uvedené problémy začaly výrazně ustupovat.

Zkuste proto i Vy užívat jednu až dvě tablety menoflavon denně po dobu 2 měsíců pro zlepšení stavu pleti a také pro novou energii do života. Sledujte, jak se "vzpamatuje" pomalu vysychající kolagenová vrstva v podkoží a kůže se více vypne, skoro jako po "liftinku". Tuto skutečnost potvrzují řady pacientek věhlasného vídeňského gynekologa prof. Hubera, který je známým propagátorem přirozeného boje se stárnutím.

Přečtěte si více

menoflavon - řešení menopauzy